Konkurs Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej
Lider Ekonomii Społecznej w województwie podkarpackim
Inicjatorem i organizatorem konkursu pn. „PODKARPACKI LIDER EKONOMII SPOŁECZNEJ” jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Konkurs przeprowadzany jest cyklicznie od 2016 roku a jego celem jest promocja oraz upowszechnianie ekonomii społecznej oraz wsparcie i rozwój podkarpackich przedsiębiorstw społecznych.
W ramach konkursu wyróżniane i uhonorowane zostają podmioty ekonomii społecznej, samorządy i osoby fizyczne z województwa podkarpackiego, które w sposób szczególny swoimi działaniami przyczyniają się do aktywizacji społeczności lokalnych, a w konsekwencji do podnoszenia ich jakości życia a także wspierają rozwój ekonomii społecznej w naszym regionie.
DOTYCHCZASOWI LAUREACI:
ROK 2020
I Kategoria: „Podkarpacki Lider Ekonomii Społecznej”
I miejsce – Zakład Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie oddział Stowarzyszenia „Dobry Dom”
Wyróżnienie – Zakład Aktywności Zawodowej PSONI Koło w Jarosławiu
II Kategoria: „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”
I miejsce – Gmina Leżajsk,
Wyróżnienie – Gmina Zarzecze,
III Kategoria „Animator ekonomii społecznej” (osoba fizyczna):
I miejsce – Pani Laura Starowiejska
Wyróżnienie – Pani Natalia Sitek
IV Kategoria „Podkarpacki Lider Reintegracji Społecznej”
I miejsce – Warsztat Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli
Wyróżnienie – Centrum Integracji Społecznej w Krośnie
Nagroda specjalna przyznana została Spółdzielni Socjalnej „GMINOVA” z Leżajska – za imponującą działalność społeczną.
ROK 2019
I MIEJSCE: Zakład Aktywności Zawodowej nr 2 w Krośnie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie,
II MIEJSCE: Spółdzielnia Socjalna „Wyspa Przygód” z Mielca i Spółdzielnia Socjalna „Bajkolandia” z Leżajska
NAGRODA SPECJALNA: Spółdzielnię Socjalną „Dębnianka” z Wierzawic za szybki rozwój i całokształt działań w obszarze ekonomii społecznej.
ROK 2018
I MIEJSCE: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy
II MIEJSCE: Spółdzielnia Socjalna „DobryDzień”
ROK 2017
I MIEJSCE: Spółdzielnia Socjalna „KONAR”
II MIEJSCE: Spółdzielnia Socjalna „Dębnianka”
ROK 2016
I MIEJSCE: Spółdzielnia Socjalna „Polifonia Project”
II MIEJSCE: Spółdzielnia Socjalna „KONAR”